Tweet |
|
Lai gan klātienes spēlēs pilnībā nenovērš risku, ka Jūsu kārtis var tikt atklātas, Jūs vismaz varat veikt pasākumus, lai ierobežotu iespēju, ka kāds cits tās redzēs. To pašu nevar teikt, piemēram, par tiešsaistes pokeru, jo viss notiek, izmantojot datoru. Bažas ir reālas, pat ja patiesībā nav daudz no kā baidīties. Tas ir noticis, taču tas nebūt nav bieži sastopams gadījums. Piemēram, tādas spēles kā spēļu automāti nenes līdzi šādu risku, jo spēļu sesiju itin nekādi nav iespējams ietekmēt, ja to vēro citi cilvēki.
Īss skaidrojums par tiešsaistes pokeru
Tiešsaistes pokers, kā jau liecina nosaukums, ir pokers, ko spēlē internetā, izmantojot mājas datoru, planšetdatoru vai mobilo tālruni. Tāpat kā parastā pokera gadījumā, ir pieejamas daudzas dažādas pokera versijas, sākot ar Omaha un beidzot ar Seven-Card Stud. Tomēr vispopulārākais neapšaubāmi ir Texas Hold’em, kurā katram spēlētājam tiek izdalītas divas kārtis un piecas citas tiek izdalītas uz galda.
Sākumā tiek izdalītas trīs kārtis, pēc tam vēl viena un tad pēdējā kārts, un starp katras kārts izdalīšanu ir iespēja veikt likmes. Šīs spēles tiešsaistes versija darbojas tāpat, kā spēlējot ar īstām kārtīm, tikai ar to atšķirību, ka katram spēlētājam izdalītās kārtis nosaka nejaušības princips, nevis nejaušības princips, kas tiek izmantots, jaucot kārtis.
Visa tiešsaistes spēļu būtība ir tāda, ka katrs spēlētājs var redzēt tikai savas kārtis un kopējās kārtis, kad tās tiek izdalītas galda vidū, tāpat kā reālajā pokerā. Ja spēlētāji var redzēt citu spēlētāju kārtis, viss šis pasākums ir izgāzies. Tiešsaistes spēlētājiem ir bail, jo viņi acīmredzami nevar redzēt, kas ir uz kāda cita spēlētāja ekrāna.
Kāpēc karšu atklāšana ir tāds murgs?
Ja neesat liels pokera spēlētājs, tad Jūs, iespējams, nesaprotat, kāpēc spēlētājiem izdalīto kāršu aizsardzība ir tik svarīga. Fakts ir tāds, ka Teksasas Hold’em pokera pasaulē visa spēle ir atkarīga tieši no atklātajām kārtīm. Tās ir vienīgās kārtis, kas katram spēlētājam ir individuālas, tāpēc to, vai Jūs spēsiet uzvarēt vai zaudēt, diktē izdalītās kārtis.
Pastāv daudzas stratēģijas, kā uzvarēt pokera spēlēs, un Deivids Sklanskis (David Sklansky) ir norādījis, ka, “Katru reizi, kad Jūs izspēlēsiet savas kārtis tā, kā Jūs to darītu, ja redzētu pretinieku kārtis, Jūs gūsiet uzvaru, un katru reizi, kad pretinieki izspēlēs savas kārtis citādi, nekā viņi to darītu, ja redzētu Jūsu kārtis, Jūs gūsiet uzvaru.”
Acīmredzot, ja pretinieks patiešām redz Jūsu kārtis, tad viss mainās. Blefēšana vairs nav iespējama, un spēlētāji, kuri labi pārzina izredzes, zinās, kādas ir viņu izredzes Jūs pārspēt, pirms ir izdalītas pārējās kārtis. Atņemiet pokera vienīgo aspektu, kam vajadzētu būt slepenam, un tā kļūst pavisam cita spēle.
Kā darbojas tiešsaistes spēļu algoritmi?
Katrai tiešsaistes pokera kompānijai ir savi algoritmi, kas nosaka, kā tiek spēlēta spēle. Tāpēc katra vietne piedāvā pilnīgi atšķirīgu spēlēšanas pieredzi no citām. Algoritmi nosaka, kuras kārtis tiks izdalītas jebkurā brīdī, un viss sākas ar nejaušo skaitļu ģeneratoru. Šo RNG darbības veids ir rūpīgi sargājams noslēpums.
Pat ja Jums izdotos noskaidrot, kā darbojas RNG, uzlauzt tiešsaistes pokera vietni būtu praktiski neiespējami. Ir pārāk daudz kustīgu detaļu, un uzņēmumi cītīgi strādā, lai nodrošinātu spēļu godīgumu. Galu galā, jums var būt vislabākais pokera komplekts šajā nozarē, bet, ja spēlētāji nejutīs, ka var uzticēties Jūsu vietnei, viņi nekad to neizmantos.
Šie algoritmi un drošības sistēmas gadu gaitā ir uzlabojušās, mainoties līdz ar tehnoloģiju attīstību. Kad tiešsaistes pokers tikai sākās, dažās aprindās valdīja lielāka pārliecība, ka spēles var uzlauzt. Tieši tāpēc tiešsaistes pokera uzņēmumi tik cītīgi strādāja, lai nodrošinātu, ka to piedāvājums ir pēc iespējas drošāks.
Odlanor ļaunprātīga programmatūra
Ja Jums kādreiz ir bijis dators, kuram ir uzbrukusi ļaunprogrammatūra, piemēram, izpirkuma maksa, kas atsakās atbrīvot kontroli pār datoru un draud to izdzēst, ja vien nesamaksāsiet naudu, tad Jūs zināt, cik biedējoši var būt zaudēt kontroli pār savu klēpjdatoru vai datoru. 2015. gadā ESET paziņoja, ka tā ir atklājusi ļaunprātīgu programmatūru, kas bija vērsta pret tiešsaistes pokera spēlētājiem.
Saņēmusi nosaukumu Odlanor, šī ļaunprogrammatūra darīja tieši to, par ko mēs runājām. Odlanor, kas bija vērsts uz PokerStars un Full Tilt Poker lietotājiem, bija paslēpts oficiālajā lietotnē vai programmā un instalējās upura datorā, atklājot upura lietotājvārdu un kārtis, kas tika nosūtītas uzbrucējam.
Pēc tam uzbrucējs varēja izmantot šo informāciju, lai nodrošinātu negodīgas priekšrocības spēlē kādā no vietnēm. Tomēr, lai pierādītu iepriekš teikto, tā nebija plaši izplatīta problēma. Līdz 2015. gada septembrim ar to bija inficēti tikai daži simti datoru. Lielākā daļa inficēšanās gadījumu notika Austrumeiropā, piemēram, Čehijā, Polijā un Ungārijā.
Tātad, vai tiešsaistes spēlē Jūsu kārtis var redzēt kāds cits?
Īsā atbilde uz šo jautājumu ir, ka tas nav pilnīgi neiespējami. Patiesība ir tāda, ka šādu gadījumu ir bijis tik maz, ka tiešsaistes pokera spēlētājiem par to nevajadzētu uztraukties.
Būtu vienkārši nepatiesi apgalvot, ka tas nekad nav noticis, taču tiešsaistes pokera spēlētājiem ir jābūt piesardzīgiem. Piemēram, pārliecinieties, ka instalējat programmatūru tikai no uzticamiem avotiem. Tāpat spēlējiet tikai tajās tiešsaistes pokera vietnēs, kuras ir pārbaudījušas Jums zināmas un atzītas spēļu komisijas.
Jūs varat darīt daudz ko, lai mazinātu iespējamos riskus, tostarp uzmanīties no spēlētājiem, kas Jūs pārspēj šķietami neiespējamās situācijās. Tomēr, galu galā, nav īpaši no kā baidīties. Tiešsaistes spēļu vietņu drošība nepārtraukti uzlabojas, un to interesēs nebūt nav, lai spēlētāji zaudētu naudu negodīgu iemeslu dēļ.
Mediju materiāls
Tweet |
|