autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Koka kopņu montāža. Kas jāņem vērā?

Kopņu montāža un izmaksas

Jau labu laiku Latvijā tiek augstu novērtēts amatnieku darbs, kuri šķietami ikdienišķus darbus veic augstā kvalitātē. Sen pagājis laiks, kad gatavu jumat koku kopņu montāža tika uzskatīta par elementāru darbu, kuru iespējams veikt bez priekšzināšanām. Lai māja iegūtu atbilstošas, ģeometriski precīzas aprises un kvalitatīvi uzstādītu jumtu, montāžas profesionāļi aicina vērsties pie speciālistiem. Piemēram, privātmāja ir mūža darbs, reti ir tie gadījumi, kad cilvēks dzīves laikā uzbūvē vairākas privātmājas savai ģimenei. Tāpēc ekonomēt vajadzētu, iespējams, dažādu detaļu un sīkumu izvēlē, bet ne pamata un nozīmīgo konstrukciju materiālu izvēlē un to montāžā. Viens no Latvijas tirgus līderiem jumta koka kopņu ražošanā un piegādē gan privātajam sektoram, gan dažādām sabiedriskām ēkām ir Freimans Timber Constructions.

Jumta koka kopnes ir jāmontē speciālistiem

Edgars Apinis, HOOPROOF vadītājs ar saviem kolēģiem ir ieguvis ilggadēju pieredzi darbā ar Freimans Timber Constructions ražotajām jumta koka kopnēm un atzīmē produkta augsto kvalitāti. Lai arī pēc skata kopņu konstrukcija neprofesionālim šķiet vienkārša, tas ir maldīgs priekšstats. Jebkuram jaunam darbiniekam ir nepieciešams laiks, lai iegūtu jumta koka kopņu montāžas iemaņas, ir jāmācās no pieredzējušajiem kolēģiem un jāapgūst būvlaukumam raksturīgā zīmju valoda, kas ir galvenais sazināšanās līdzeklis, ja darbinieki viens no otra atrodas lielā attālumā. Nedrīkst par zemu novērtēt darba drošību, jo kopnes tomēr ir jāmontē tādā augstumā, kas krišanai ir riskants. Noteikti jāapgūst darba instruktāža, kā sazināties un strādāt ar celtņa operatoru, jāiegūst sertifikāts darbam augstumā un jābūt pareizi aprīkotam ar drošības sistēmām. Riski ir lieli, bet tos pamanīt ir grūti, tāpēc pārgalvība šajā jomā ir nevietā. Arī Freimans Timber Constructions speciālisti atzīst un iesaka montāžas darbus uzticēt profesionāļiem, jo nezinātājiem pastāv liela iespēja sabojāt jumta koka kopnes, kas pēc tam jau veidos papildus izmaksas, ja būs kāds no elementiem jāaizstāj.

Amata prasmes

HOOPROOF kā uzticams sadarbības partneris jumta koka kopņu montāžā darbā labprāt aicina cilvēkus ar pamata iemaņām namdara, jumiķa vai galdnieka profesijā. Šiem amatniekiem ir izpratne par riskiem darbā augstumā, tāpēc pret darba drošības noteikumiem attiecas visai rūpīgi. Zināšanas tiek iegūtas arī profesionālās pilnveides kursos, iegūstot štropētāja apliecību un citas zināšanas. Tas viss ir nepieciešams, lai jumta koka kopnes uzmontētu nevainojamā kvalitātē un darbi būtu izpildīti droši, tad ir, nebūtu nekādu negadījumu būvlaukumā.

Uzņēmuma pārbaude

Nav pārāk daudz, bet tomēr ir montāžas darbu veicēji, kas strādā ne īpaši legāli tā dēvētajā pelēkajā zonā. Ja nav nekādas informācijas par uzņēmumu, tad vismaz būtu tā darbība jāpārbauda dažādos internetā pieejamajos resursos un datu bāzēs, jāpārliecinās, vai nav nodokļu parādi. Bet līdzīgu prasību un zināmi uzņēmumi, kā jumta koku kopņu izgatavotājs Freimans Timber Constructions, noteikti ieteiks kādu no laika un pieredzes ziņā pārbaudītiem sadarbības partneriem – koka kopņu montāžas veicējiem. Kvalitatīvas montāžas veicēji nekad nebaidīsies jaunajiem klientiem atrādīt savu iepriekšējo veikumu. Lai cik arī kvaltitatīvus produktus neražotu Freimans Timber Constructions, neprofesionāli montāžas darbinieki viens un divi spēj sabojāt labu produktu un, kā likums, nepamatoti vaino ražotāju. Tāpēc vēl un vēl tiek ieteikts – lūdzu izvēlēties zināmus, pieredzējušus un uzticamus sadarbības partnerus.

Ātri risinājumi

Edgars Apinis atzīst, ka Freimans Timber Constructions jumta koka kopnes ir augstvērtīgs produkts. Jā, varbūt dažkārt ir kādas sīkas kļūmes, kas radušās vairāku apstākļu sakritības rezultātā, bet to risināšana notiek ātri un precīzi. Freimans Timber Constructions konkurentiem kļūmes tomēr ir krietni vairāk, tās atsaucas uz precizitāti un gabarītiem. Un arī šo niansi – vai kopnes ir izgatavotas precīzi – ir grūti vai neiespējami pamanīt nepieredzējušam cilvēkam. Profesionālis to konstatēs uzreiz, jo acs ir ietrenēta un vērīga.

Padomu sadaļa

Pat nelielām privātmājām nav ieteicams pašam īpašniekam montēt jumta koka kopnes, jo pastāv divi būtiski riski – nekorekta montāža un darbs augstumā, pie kā cilvēks ikdienā nav pieradis. Savā gaitā atļaut montēt koka kopnes varētu nelielām piebūvēm, ja nav jāizmanto tehnika un kopnes uz jumta nogādājamas, izmantojot tikai fizisko roku spēku.

Kopņu montāžas procesā ir būtiski mācēt izlasīt projektu, iespējams noķert kādu kļūdu; jāmāk izvēlēties pareizie stiprinājumi, kuru spektrs un specifikācija būvmateriālu veikalos un ļoti plašs un atšķirīgs. Ja jumta koka kopnes aiz nezināšanas un vēlmes ietaupīt izmaksas, nealgojot profesionāļus, tiek samontētas nekorekti, kļūdas labošana var izmaksāt ļoti daudz. Turklāt nezinošam ir grūti pamanīt kopņu montāžā kļūmes, jo tās peld ārā jau vēlāk – pie latojuma un jumta seguma montāžas parādās dažādas dīvainības, kas izpaužas kā neprecīza jumta formas ģeometrija. Ja šādu kļūmi pielaidīs atbildīgs uzņēmums, tad nebūs problēmu ar tās novēršanu, bet uzņēmumus no pelēkās zonas it velti meklēt pēc tam, kad saņēmuši samaksu.

Jumta koka kopņu montāžas izmaksas

Atbildīgi uzņēmumi, kas nodarbojas ar jumta koka kopņu montāžu, izvairās nosaukt pat aptuvenu cenu, ja nav zināmas visas objekta nianses. Pat vienkāršas privātmājas jumtu konfigurācijas var kardināli atšķirties, tāpat izmaksas ietekmē jumta seguma izvēle (smagāks vai vieglāks, atšķirīgās stiprināšanas nianses), objekta atrašanās vietas – tām ēkām, kuras būvē jūras malā, ir atšķirīgi stiprinājuma risinājumi. Ārkārtīgi dažādas nianses nosaka kopējās montāžas izmaksas. Taču klientiem nav jāgaida mēnešiem izmaksu tāme, jo kā tikko Freimans Timber Constructions iesniedz jumta koka kopņu projektu, tā aptuveni 2 dienu laikā tiek veikts montāžas aprēķins.

FREIMANS, vadošais jumta kopņu ražotājs Latvijā
Tālruņi: 29482103, 25560167
E-pasts: info@freimans.com

Publicitātes materiāls

Pievienot komentāru